•  
   • اخبار اعضا
    بررسی استان‌های کشور براساس شاخص‌های احصاء شده از سوی ITU گویای آن است که به ترتیب استان‌های تهران، البرز و سمنان در اولین رده‌های جدول قرار دارند.
    معاون وزیر ارتباطات از فراخوان جدید این وزارتخانه برای اعطای تسهیلات به شرکتهای کوچک زایشی از شرکت های بزرگ و صاحبان ایده خبر داد.
    هولین ژائو، دبیرکل اتحادیه بین‌المللی ارتباطات راه دور (ITU)، به مناسبت روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی و یکصد و پنجاهمین سالگرد تاسیس ITU پبامی صادر کرد که در آن «ارتباطات و فناوری اطلاعات: به سمت نوآوری»، به عنوان شعار سال ۲۰۱۵ مطرح شده است.
    نسخه ششم بستر آدرس‌های اینترنتی یا پروتکل اینترنت نسخه‌ای است که علاوه بر ارائه امنیت بالاتر، دستگاه‌های بیشتری را به شبکه جهانی اینترنت متصل می‌سازد و در حال حاضر دسترسی به آن در بیشتر کشورهای جهان فراهم شده است اما ایران هنوز برای دسترسی کامل به آن راه درازی در پیش دارد.
    شرکت‌های اینترنتی، یعنی ISPها و ISDPها اخیرا به پیش نویس اصول حاکم بر پروانه‌های ارتباطات ثابت که از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه شده، انتقاداتی را وارد کرده و گفته‌اند که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای که به عنوان بخش خصوصی درخصوص این پیش نویس اظهار نظر کرده، نظر اینترنتی‌ها را نپرسیده است. رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور نیز در واکنش به این اعتراض‌ها گفت: ساماندهی هیاهو تحت عنوان اعتراض ISPها تنها برای حفظ فعالیت در فضای خاکستری و ادامه قاچاق ارائه خدمات اینترنتی ...
    رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: در گذشته پروانه برای فعالیت اپراتورها متناسب با تکنولوژی خریداری شده صادر می‌شد، اما در همه جای دنیا صدور پروانه سرویس محور است لذا ساماندهی پروانه اپراتورها ضروری است.
    وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان آنکه میان این وزارتخانه و دستگاه قضا هیچ اختلافی وجود ندارد، گفت: از آنجا که با مسدود کردن شبکه های اجتماعی مشکل بهره گیری از این ابزارها حل نخواهد شد باید برای استفاده صحیح و مناسب از این شبکه ها فرهنگ سازی کنیم.
    حمید فروزنده نایب رییس کمیسیون اینترنت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران درباره دفاع بعضی از مسوولان دولتی مبنی بر اینکه چیزی در حدود 80 درصد از ADSL استفاده می‌کنند و سایرین بیشتر به شرکت‌های بزرگ خدمات اینترنت پرسرعت ارایه می‌دهند، گفت: تعداد زیادی از همین شرکت‌ها که به شرکت‌های بزرگ سرویس‌دهی می‌کنند با اجاره کردن تجهیزاتی به کاربران خانگی نیز سرویس می‌دهند، به علاوه بسیاری از ادارات هم از ADSL استفاده می‌کنند حال باید جلوی آن‌ها را گرفت که استفاده نکنند؟
    معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه تعرفه سرویس اینترنت از 23 بهمن ماه تغییر یافته است، گفت: عدم رعایت تعرفه‌های مصوب، تخلف و گران فروشی محسوب شده و اگر شرکتهای اینترنتی و مخابراتی به هر عنوان بیش از سقف تعیین شده مبلغی را از کاربران دریافت کنند ملزم به بازگرداندن این مبالغ هستند.
    رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پاسخ به ایسنا در مورد این‌که بعضی از شرکت‌های ارائه دهنده ADSL عنوان می‌کنند که بعضی از مخابرات‌های استانی تخفیف 25 درصدی خطوط انتقال را اعمال نمی‌کنند پاسخ داد: ما به تمام مجموعه‌های مربوط اعم از زیرساخت، مخابرات و سایر شرکت‌ها تمامی مصوبات را ابلاغ کردیم.
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان گیلان می باشد.
مجری: پورتال سامان