• پروانه اپراتورها باید ساماندهی شود

    کد: 14818
    تاریخ: ۱۳۹۳/۰۷/۲۰
    منبع خبر: خبرگزاری ایرنا
    تعداد بازدید: 369
    رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: در گذشته پروانه برای فعالیت اپراتورها متناسب با تکنولوژی خریداری شده صادر می‌شد، اما در همه جای دنیا صدور پروانه سرویس محور است لذا ساماندهی پروانه اپراتورها ضروری است.

      کاظم آیت اللهی درباره ضرورت ساماندهی پروانه اپراتورها، افزود: درحال حاضر شرکت مخابرات نیز وارد فضای رقابت شده که این امر سبب افزایش فشار به اعضای صنف می شود.
    وی ادامه داد: باید تلاش کنیم تا در یک فضای شفاف، میان اعضای صنف رقابت ایجاد شود.
    رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور، اظهار داشت: متاسفانه عده ای نیز از این فضای خاکستری سوء استفاده می‌کنند و بدون قرار داشتن در یک فضای شفاف به ارائه خدمات می‌پردازند.
    آیت اللهی گفت: مثلا برای ارائه اینترنت وای ای هنوز پروانه‌ای صادر نشده، ولی بسیاری از اپراتورها این خدمات را ارائه می‌دهند از این رو اکثریت اعضای سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اذعان دارند که باید پروانه‌ها ساماندهی شود.
    وی با اشاره به اینکه حوزه آی.سی.تی نیز باید به عضویت این سازمان درآید، افزود: بسیاری از آی.اس.پی و آی.اس.پی.تی ها چند سالی است که انتخابات برگزار نکرده‌اند و وضعیت هیات مدیره آنها باید مورد بررسی قرار گیرد.
    رییس سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با بیان آنکه این سازمان وظیفه رگولاتوری دارد، خاطرنشان کرد: در این بخش حدود 200 پروانه صادر شده که از داخل این شرکت ها برخی چندین پروانه دیگر را نیز زیر نظر دارند.
    آیت اللهی با اشاره به تشکیل هیاتی متشکل از اعضای این صنف و سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی برای بررسی موضوع پروانه ها، گفت: برای این منظور نظرات کمیسیون‌های استانها دریافت و این نظرات به کارگروه ارسال شده تا جمع‌بندی نهایی در این زمینه صورت گیرد.
    وی با اشاره به اینکه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز بر تشکیل جلسه میان اعضای استانی صنف و کمیسیون تنظیم مقررات رادیویی تاکید دارند، اضافه کرد: منتظر هستیم تا کمیسیون تنظیم مقررات رادیویی برای تشکیل جلسه بررسی موضوع پروانه‌ها از اعضای کمیسیون ها دعوت به عمل آورد.
    رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور افزود: باید فضای دریافت پروانه ارائه خدمات طوری باشد که هر کسی بتواند خدمات ارائه دهد یا این مجوز را دریافت کند، ضمن آنکه باید اجازه ایجاد فضای شفاف برای همگان بوجود آید.

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان گیلان می باشد.
مجری: پورتال سامان