• برخورد با شرکت‌هایی که تخفیف اینترنت را اعمال نمی‌کنند

    کد: 11501
    تاریخ: ۱۳۹۲/۱۲/۱۳
    منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
    تعداد بازدید: 392
    رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پاسخ به ایسنا در مورد این‌که بعضی از شرکت‌های ارائه دهنده ADSL عنوان می‌کنند که بعضی از مخابرات‌های استانی تخفیف 25 درصدی خطوط انتقال را اعمال نمی‌کنند پاسخ داد: ما به تمام مجموعه‌های مربوط اعم از زیرساخت، مخابرات و سایر شرکت‌ها تمامی مصوبات را ابلاغ کردیم.

    هنوز قرارداد جدید را وضع نکرده باشند که باید این فرایند را انجام دهند. به علاوه در صورتی که مخابرات تخفیف‌های 25 درصدی را اعمال نکند وارد عمل خواهیم شد و با آن‌ها برخورد می کنیم.

    او در جمع خبرنگاران افزود: شرکت‌هایی نیز در رابطه با این موضوع که فقط ما تخفیف‌های 25 درصدی را برای 11 شرکت ارائه دهنده خدمات ADSL اعمال کردیم اعتراض داشتند. جواب ما به این شرکت‌ها این گونه است اگر شما در پروانه‌هایتان می‌توانستید خدمات ADSL به مردم ارائه کنید شامل این تخفیف‌ها می‌شدید.

    وی در ادامه افزود: ISPها و ISDPها به شرکت‌های تجاری و کمپانی‌های بزرگ خدمات اینترنت پرسرعت را ارائه می‌کنند و هدف ما از کاهش 20 درصدی قیمتها برای کاربر نهایی مردم عادی بود نه شرکت‌های بزرگ چرا که دلیلی وجود ندارد که ما قیمتها را برای ارائه دهنده سرویس‌ها به شرکت‌های بزرگ کاهش دهیم آنها توانایی مالی پرداخت را دارند.

    عمیدیان گفت:‌ 80 درصد خانوارهای ایرانی از ADSL استفاده می‌کنند و هدف ما در این طرح نیز مردم عادی بودند.

    وی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اظهارنظر اخیر وزیر ارشاد در مورد احتمال رفع فیلترینگ فیس بوک در آینده گفت: در رابطه با این موضوع اطلاعی ندارم و اظهار نظر نمی‌کنم. 

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان گیلان می باشد.
مجری: پورتال سامان