• سازمان نظام صنفی رایانه ای گیلان دارای 564 عضو است

    کد: 11386
    تاریخ: ۱۳۹۲/۱۲/۰۷
    منبع خبر: خبرگزاری مهر
    تعداد بازدید: 2439
    رشت – خبرگزاری مهر: رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای گیلان گفت: هم اکنون این سازمان دارای 564 عضو در سطح استان است.

     

    مهرداد خورسند نیکروش در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تبریک به مناسبت پنجم اسفند روز مهندس در خصوص تاریخچه تاسیس نظام صنفی رایانه ای در کشور اظهار داشت: سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور در سال 1383 بر اساس قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم افزارهای رایانه ای و آئین نامه اجرایی مواد 2 و 17 آن تشکیل شده است.

    وی همچنین افزود: سازمان نظام صنفی رایانه ای گیلان نیز در سال 83 تشکیل شده و هم اکنون در حال فعالیت و ارائه خدمات به اعضای خود است.

    رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای گیلان با اشاره به موضوع فعالیت این مجموعه در سطح کشور و استان گفت: نظام صنفی رایانه ای قواعد و مقرراتی است که به منظورساماندهی، ایجاد تشکیلات، تعیین وظایف و نظم بخشی به فعالیت تجاری رایانه ای مجاز و حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم افزار وضع شده است.

    وی اذعان داشت: سازمان نظام صنفی رایانه ای گیلان 564 عضو در استان دارد که به تفکیک 234 شرکت، 123 فروشگاه و 207 نفر از اشخاص حقیقی از اعضای سازمان نظام صنفی رایانه ای استان هستند.

    خورسند نیکروش ادامه داد: شرکت ها در شاخه نظام صنفی رایانه ای بر اساس امور قابل اجرا برای انجام فعالیت های مشاوره نظارت، طراحی و تولید، نصب و راه اندازی، توسعه و پشتیبانی آموزش سیستم های نرم افزار، سخت افزار، شبکه های اطلاع رسانی و نظایر آن فعالیت می کنند.

    وی تصریح کرد: فروشگاه ها نیز برای عرضه محصولات سخت افزاری، نرم افزاری و حامل های مهم اطلاعات، قطعات و مواد مصرفی که به نوعی نیاز به پشتیبانی فنی دارند، فعالیت می کنند.

    رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای گیلان متذکر شد: اشخاص حقیقی که عضو این سازمان هستند نیز در زمینه ارائه مشاوره در رشته های نرم افزار، شبکه اینترنت، مشاوره، مدیریت آموزش سخت افزار و مشاوره زیر ساخت فعالیت می کنند.

    وی با بیان اینکه هر یک از واحدهای صنفی باید از سازمان نظام صنفی رایانه ای استان مجوز فعالیت داشته باشند، بیان داشت: اعضای سازمان نظام صنفی رایانه ای در نشست کمیسیون های تخصصی که از سوی این سازمان برگزار می شود نیز حضور می یابند.

    خورسند در ادامه چاپ و توزیع خبرنامه داخلی سازمان نظام صنفی رایانه ای، برگزاری نمایشگاه های استانی در ارتباط با مباحث فناوری و اطلاعات، ماشین های اداری، برق، الکترونیک، رباتیک، نشست کمیسیون های تخصصی، ارائه امکانات رفاهی و غیره را از خدمات این سازمان عنوان کرد که برای ارتقای سطح علمی و فنی اعضای سازمان صنفی رایانه ای استان صورت می گیرد.

    وی با بیان اینکه کمیسیون های تخصصی بازوهای اجرایی و علمی سازمان نظام صنفی رایانه ای هستند، اذعان داشت: کمیسیون ها تخصصی نشست هایی را در زمینه سخت افزاری، نرم افزاری، شبکه و اینترنت، آموزش و پژوهش و غیره برگزار می کنند.

    رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای استان گفت: شناسایی توانمندی های استان در حوزه فناوری و اطلاعات، ایجاد فضای کسب و کار، شناسایی قوانین مزاحم و رفع آنها، اطلاع رسانی به موقع در خصوص برگزاری مناقصه ها و فعالیت های تجاری در حوزه رایانه استان از اهداف کمیسیون های نظام صنفی رایانه ای است.

    وی در ادامه تامین بودجه این سازمان در استان را از طریق دریافت حق عضویت از اعضای سازمان و از سایر منابع درآمدی اعم از برگزاری نمایشگاه ها، برگزاری کلاس های آموزشی و پژوهشی و غیره عنوان کرد.

    خورسند اذعان داشت: شورای انتظامی سازمان صنفی رایانه ای استان نیز امور مربوط به رسیدگی به شکایات اشخاص حقیقی و حقوقی در خصوص تخلفات حرفه ای، انضباطی و انتظامی اعضا را انجام می دهد.

    رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای گیلان تصریح کرد: سازمان نظام صنفی رایانه ای استان در انجام امور مربوط به این مجموعه با اداره کل فناوری و اطلاعات استان، سازمان آموزش و پرورش، سازمان صنعت، معدن و تجارت، سازمان بازرسی استان، پارک علم و فناوری، شرکت ارتباطات زیرساخت استان و تعزیرات حکومتی تعامل دارد.

    وی در ادامه عدم استفاده سازمان های دولتی از ردیف بودجه مربوط به فناوری و اطلاعات را از دغدغه های سازمان نظام صنفی رایانه ای استان ذکر کرد و گفت: سازمان های دولتی استان می توانند از ردیف بودجه مربوط به فناوری و اطلاعات خود در خصوص ارتقای این بخش استفاده کنند.

    خورسند نیکروش تاکید کرد: سازمان های دولتی به منظور ارتقای بخش فناوری و اطلاعات سازمان خود می توانند از ظرفیت شرکت ها و سایر اعضای صنفی بومی که در استان مشغول به کار هستند و در اشتغالزایی و رونق اقتصادی استان نقش دارند، استفاده کنند.

    وی یادآورشد: دستگاه های دولتی می توانند از ظرفیت اشخاص حقیقی و مشاوران نظام صنفی رایانه ای استان در پروژه های انفورماتیکی خود بهره مند شوند.  

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان گیلان می باشد.
مجری: پورتال سامان