• گزارش خبری و تصویری پانزدهمین نشست شورای مرکزی

    کد: 22477
    تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
    منبع خبر: روابط عمومی
    تعداد بازدید: 512
    پانزدهمین نشست شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با حضور اعضای شورا برگزار شد.
    به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، پانزدهمین نشست شورای مرکزی سازمان با برگزاری مراسم تودیع سرپرست دبیرخانه، واگذاری دبیرخانه کمیته فنی فناوری اطلاعات JTC1 به سازمان، ارائه گزارش برگزاری بیست و دومین نمایشگاه الکامپ و تقدیر از مدیر اجرایی این دوره، ارائه گزارش برگزاری همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات برگزار شد. 
    همین‌طور در این نشست مراسم تودیع صائبه سلوکی از سمت سرپرست دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور برگزار شد و مدیرمالی و اداری سازمان نیز به اعضای شورای مرکزی معرفی شد.
    استقرار دبیرخانه کمیته فنی فناوری اطلاعات JTC1  در سازمان
    در ابتدا رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده طی یک ماه گذشته پرداخت. 
    سعادت از واگذاری دبیرخانه کمیته فنی فناوری اطلاعات JTC1 به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای خبر داد و افزود: تاکنون دو دوره از این کمیته تشکیل‌شده است، سازمان با ارائه یک طرح سه ساله موفق شد با تایید و کسب مجوز سازمان ملی استاندارد دبیرخانه JTC1 در ایران را بر عهده گیرد.
    رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با تاکید بر اینکه سازمان از این پس به‌طور رسمی به‌عنوان بازوی فنی سازمان ملی استاندارد ایران در تدوین استانداردهای بین‌المللی حوزه فناوری اطلاعات در کشور خواهد بود، گفت: اکنون سازمان، معادلISO/IEC JTC1  در سطح بین‌المللی بوده و می‌تواند در تدوین استانداردهای فنی فناوری اطلاعات در سطح بین‌المللی ایفای نقش کند.
    در دوره سوم کمیته فنی فناوری اطلاعات ناصرعلی سعادت به‌عنوان رئیس کمیته، آزاده داننده به‌عنوان نایب‌رئیس و علی آذرکار دبیر کمیته معرفی شدند.
    سعادت در جایگاه کمیته فنی فناوری اطلاعات توضیح داد: کمیته فنی فناوری اطلاعات متناظر ISO/IEC JTC1، مهم‌ترین نهادی که توسط سازمان بین‌المللی استاندارد (ISO) و سازمان بین‌المللی الکتروتکنیک (IEC) به‌منظور تدوین استانداردهای حوزه فناوری اطلاعات از سال 1987 تشکیل‌شده، در سطح ملی است. فعالیت اصلی این کمیته، ایجاد زیرساخت‌های لازم فنی برای مشارکت متخصصان داخلی در تدوین استانداردهای بین‌المللی حوزه فناوری اطلاعات است.
     امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه برای حضور شرکت‌های فاوا در فرابورس
    سعادت همچنین از باز شدن تابلوی شرکت‌های SME و امضای تفاهم‌نامه سه‌جانبه میان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، شرکت فرابورس و مرکز مالی ایران خبر داد و افزود: پیروی اجرای قانون اخیر شرکت فرابورس به‌منظور تسهیل ورود بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط به بازار سرمایه، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای پیگیری‌های مستمری با شرکت فرابورس انجام داد تا فرصت ویژه‌ای به‌منظور حضور شرکت‌های فناوری اطلاعات در فرابورس و تامین منابع مالی از طریق بازار سرمایه برای آنها فراهم شود.
    او افزود: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای به‌عنوان متولی رسمی این صنعت در بخش خصوصی  از طریق این تفاهم‌نامه و حضور رسمی در کمیته ارزیاب فرابورس، به دنبال تسهیل و تسریع  فرآیند پذیرش شرکت‌های فناوری اطلاعات در فرابورس است.
    سعادت با تاکید بر اینکه ورود به بورس و فرابورس بزرگ‌ترین فرصت تامین منابع مالی برای شرکت‌های کوچک و متوسط در دنیاست، گفت: برنامه‌های آموزشی و اطلاع‌رسانی برای آگاهی شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات از این امکان فراهم‌شده برگزار خواهیم کرد و امیدواریم این تابلو به تابلوی تخصصی شرکت‌های حوزه  فناوری اطلاعات تبدیل شود.
    گزارش  برگزاری بیست و دومین نمایشگاه الکامپ
    با برگزاری بیست و دومین نمایشگاه الکامپ یکی از موفق‌ترین نمایشگاه‌های تاریخ الکامپ در کارنامه سازمان ثبت شد. 
    سعادت با اشاره به موانع برگزاری نمایشگاه به مشکلات ترافیک شهر تهران اشاره کرد و افزود: جهت رفع این موضوع با تأمین 80 دستگاه اتوبوس در میدان‌های اصلی شهر امکانات رفت و برگشت  بازدیدکنندگان نمایشگاه را فراهم کردیم. همین‌طور با چند شرکت حمل‌ونقل برای جا به جایی راحت بازدیدکنندگان توافقاتی انجام شد ضمن اینکه با نهادهای متعددی جهت همکاری و رفع این موضوع نامه‌نگاری کردیم.
    در ادامه از طرف استارتاپهای حاضر در سالن الکام استارز از باقر بحری مدیر اجرایی بیست ودومین نمایشگاه الکامپ با اهدای لوح سپاس، قدردانی شد. 
    پس از آن مدیر اجرایی بیست و دومین نمایشگاه الکامپ به ارائه گزارشی از برگزاری بخش‌های مختلف نمایشگاه الکامپ امسال پرداخت و با اعلام اینکه امسال رکورد بازدیدکننده نمایشگاه‌های کشور شکسته شد، گفت: به‌رغم اینکه سه روز از زمان برگزاری نمایشگاه الکامپ تعطیلات رسمی بود، طبق اعلام شرکت سهامی نمایشگاه‌ها میزان بازدید از الکامپ رکورد بی‌سابقه‌ای زد.
    او افزود: کیفیت و سطح برگزاری نمایشگاه به‌قدری بودکه وزیر ارتباطات دو بار برای بازدید از الکامپ به نمایشگاه آمد. در تمام روزهای برگزاری نمایشگاه نیز معاونان وزیر در نمایشگاه حضور داشتند. همین‌طور تفاهم‌نامه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با وزیر بهداشت و درمان در الکامپ منعقد شد. 
    او الکام استارز را پدیده این دوره از نمایشگاه دانست و گفت: 250 استارتاپ طی چهار روز از برگزاری نمایشگاه حضور داشتند که این تعداد از میان 600 استارتاپ پیش ثبت‌نام‌شده انتخاب شدند. باوجوداینکه سالن 18 در اغلب نمایشگاه‌ها یا به‌طورکلی باز نمی‌شود یا معمولا خلوت است در این دوره از نمایشگاه الکامپ سالن 18 به دلیل حضور استارتاپها شلوغترین بخش نمایشگاه بود. این یکی از افتخارات الکامپ 22 است.
    بحری با اشاره به بخشی با عنوان الکام گیمز که برای نخستین بار سازندگان بازی‌های رایانه‌ای را با همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در کنار یکدیگر در الکامپ جمع کرده بود، گفت: سالن الکام گیمز و بازی‌های رایانه‌ای با توجه به اینکه مخاطبان خاص خود را دارد با استقبال خوبی مواجه شد. طبق تجربه ای که از حضور استارتاپها در سال گذشته داشتیم می‌توانیم این وعده را بدهیم که الکام گیمز نیز سال آینده با رشد کمی و کیفی و در وسعت بیشتری برگزار شود.
    این عضو شورای مرکزی در ادامه به پاویون استان‌ها نیز اشاره‌کرده و افزود: باوجودی که تنها چند روز پیش از برگزاری نمایشگاه، فراخوان حضور شرکت‌های برتر استانی به نظام‌های استان‌ها ارسال شد اما میزان استقبال قابل‌قبول بود. امیدواریم در سال آینده با مشارکت گسترده شرکت‌ها از سراسر کشور، این پاویون برپا شود.
    او ضمن تشکر از خبرنگاران از تیم ستاد خبری نیز قدردانی کرد و یادآور شد: زمان برگزاری نمایشگاه در روزهای تعطیل بود که اغلب رسانه‌ها تعطیل هستند. بااین‌وجود شاهد حضور گرم و خستگی‌ناپذیر خبرنگاران از رسانه‌های مختلف بودیم.
    بحری با اشاره به اینکه رویکرد سنتی نمایشگاه در این دور تغییر کرد، گفت: در الکامپ بیست و دوم شاهد حضور پررنگ شرکت‌های راهکار محور بودیم و می‌توان مدعی شد رویکرد سنتی سخت‌افزار محور نمایشگاه الکامپ به‌سوی ارائه راهکار رو به تغییر است.
    برگزاری مراسم تودیع سرپرست دبیرخانه سازمان
    در ادامه مراسم تودیع صائبه سلوکی برگزار شد و رئیس سازمان به همراه اعضای شورای مرکزی از  زحمات و تلاش‌های او طی مدت تصدی عنوان سرپرست دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با اهدای لوح سپاس تقدیر و تشکر کردند.
    سلوکی در حال حاضر رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان سیستان و بلوچستان و عضو شورای مرکزی است. وی از فروردین‌ماه سال 94 تا مهرماه سال جاری، عنوان سرپرست دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور را نیز بر عهده داشت.
    پس از ارائه گزارش‌ها، اعضای شورای مرکزی پیشنهاد‌های کمیسیون تدوین مقررات را مورد بررسی قرار دادند و به تغییر فرمت مجوز فعالیت سازمان و همین‌طور اعمال تغییرات در آیین‌نامه جلسات شورای مرکزی رای دادند. در پایان نشست نیز حسابرس با رای اعضا انتخاب شد.
     
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان گیلان می باشد.
مجری: پورتال سامان